Puzzle dla dorosłych – zaznaj głębokiego relaksu układając kotki

Puzzle dla dorosłych to cała, osobna gałąź rozrywki. Te zestawy znacząco różnią się od tworzonych dla dzieci. Przede wszystkim są o wiele bardziej skomplikowane. Często liczą sobie tak duże ilości kawałków, że można doznać oczopląsu. Ich wzory też nie należą do prostych. Miłośnicy tej rozrywki często spędzają godziny na znalezieniu właściwego kawałka błękitnego nieba.

Puzzle dla dorosłych – stopnie zaawansowania rozrywki

Puzzle dla dzieci są projektowane tak, aby pasowały do ich wieku oraz zdolności do koncentracji. Najprostsze mają ledwie kilkadziesiąt elementów. Te odrobinę trudniejsze liczą sobie około setki.

Puzzle dla dorosłych to zupełnie inny poziom. Początkujący adepci tej rozrywki już układają zestawy złożone z kilkuset części. Z czasem jednak przechodzą do coraz trudniejszych wyzwań.

Popularnym wyborem są puzzle składające się z tysiąca elementów.

Eksperci jednak czasami sięgają również po zestawy komponowane. Można nimi czasami nawet wyłożyć całą ścianę. Takie kompozycje składają się z mniejszych obrazków, które z czasem łączą się w całość. Można więc powiedzieć, że są to puzzle w puzzlach.

Puzzle dla dorosłych – wybór obrazków

Puzzle dla dzieci często przedstawiają postacie z kreskówek bądź zwierzęta. Generalnie niezbyt skomplikowane obrazy.

Zestawy dla dorosłych już mogą zabrać nas w wymarzone destynacje turystyczne albo do świata filmów. Czasami jednak nie chodzi tylko i wyłącznie o tematykę, ale też o sam stopień skomplikowania.

Rodziny puzzlowych ekspertów często przytaczają legendy o układaniu zestawu z lodowcem składających się z 400 odcieni bieli albo zdjęć złożonych z setek niemalże identycznych kotów.

Puzzle trójwymiarowe

Puzzle dla dorosłych np. trójwymiarowe  to odrobinę osobna rozrywka i kolejny stopień zaawansowania. Tutaj potrzebna jest nie tylko spostrzegawczość, ale też myślenie przestrzenne. W pudełku dostajemy de facto prostszą wersję modelu. Patrząc na elementy będziemy musieli zbudować między innymi:

  • Wierzę Eiffla
  • samoloty
  • brytyjską budkę telefoniczną
  • imponujący mechanizm zegarowy

About the Author

You may also like these