Puzzle dla dorosłych

Puzzle dla dorosłych to doskonała propozycja rozrywki dla odprężenia i ćwiczenia spostrzegawczości oraz koncentracji. Podobnie jak wersja dziecięca są to obrazy podzielone na maleńkie elemenciki, które po ułożeniu znów staną się całością.

Jakie puzzle wybrać na prezent dla dorosłych?

Puzzle dla dorosłych występują w wielu wzorach. W zależności od preferencji osoby obdarowanej warto wybrać najlepiej dopasowany temat. Dostępne są motywy roślinne, zwierzęce, piękne krajobrazy czy najpopularniejsze budowle. Dla fanów motoryzacji można wybrać ulubiony pojazd czy obraz z logo marki. Dostępne są także puzzle z wzorami geometrycznymi lub będące reprodukcją dzieł sztuki znanych malarzy. Wielu producentów oferuje również wzory z plakatami, postaciami, scenami lub motywami z filmów czy seriali.

Można wybrać też jako puzzle akt jednoosobowy lub z parą. To pomysł nie tylko dla singla, ale także dla partnera czy partnerki. Są bowiem dostępne na rynku propozycje utworzenia puzzli według własnego zdjęcia. Może to być także wspomnienie z wspólnie odwiedzonego miejsca czy scenka ze spotkania rodzinnego. Taki prezent na pewno ucieszy obdarowaną osobą i na długo będzie zdobił wybrane miejsce.

Można dokupić od razu antyramę lub ramę pasującą do wymiarów albo tę decyzje pozostawić obdarowanej osobie.

Puzzle dla dorosłych – ile mają elementów?

Puzzle dla dorosłych mogą mieć – podobnie jak dla dzieci – mniej lub więcej elementów. Zaczynają się zwykle od 500. Kolejne wartości – 1000, 1500, 2000 i 3000 są najbardziej popularne. Wymiary obrazu po złożeniu to odpowiednio 48 x 64 cm, 58 x 85 cm, 68 x 96 cm oraz 85 x 116 cm.  Dla prawdziwych pasjonatów układanek dostępne są także większe – nawet 10 000 czy 20 000 a nawet 42 000 czy 50 000. Na takie puzzle potrzebne jest jednak nie tylko miejsce oraz oprawa na ich ekspozycję, ale przede wszystkim na ułożenie. Ich wymiary w całości to bowiem aż 157×749 cm! Największe puzzle na świecie miały ponad 550 000 i były układane przez kilkadziesiąt osób.

About the Author

You may also like these